Ubisoft firmasının en çok beğenilen oyun serisi Assassin’s Creed, bu yıllarda iyi ya da kötü pek çok oyunla karşımıza çıktı. Birbirinden farklı hikayesiyle büyük bir hayran kitlesine ulaşan oyun, farklı mekanlarda olduğu gibi farklı zaman aralıklarına da sahipti. Böylesine geniş bir zaman diliminde geçen oyun serisi, elbette bazen daha çok kurguya uygulandı, bazen de tarihi olaylara daha sadık kaldı.
Assassin’s Creed Origins; MÖ 49-47 döneminde geçen oyun, Büyük İskender’in yönetiminden sonra ortaya çıkan kökenlerin karşılaştığı sorunları konu alıyor. Dönemin hakimi Kleopatra olduğu için tarihsel anlamda son derece tatmin edici bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.
Assassin’s Creed Odyssey; Antik Mısır’daki başarılı oyunun ardından odağını Antik Yunanistan’a çeviren Ubisoft’un son oyunu MÖ 431 – 422 yılları arasında geçiyor. Antik Yunan devletleri Sparta ve Atina arasında Peloponnese Savaşı etrafında şekillenen oyun, dönemini başarıyla yansıtıyordu.
Assassin’s Creed Black Flag; Serinin en sevilen oyunlarından biri olan Black Flag bizlere harika gemi savaşları yaşattı. Korsanlığın altın çağında geçen oyun, Kara Sakal gibi önemli tarihi karakterleri bir araya getirdi. Oyunun yılı 1715’ti.

Benzer Resimler

İlgili Aramalar