Facebook Profil Fotoğrafı ve Kapak Fotoğrafı Ekleme

Facebook hesabınıza Profil Fotoğrafı, Geçici Profil Resmi ve Kapak Fotoğrafı Nasıl eklenir bu yazımızda detaylı olarak anlatılmıştır. Aşağıdaki adımları takip ederek ekleme ve değiştirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Facebook hesabınıza bir profil resmi eklemek veya değiştirmek için;

Haber Kaynağı bölümündeki adınızın yazdığı yere tıklayın ve ardından profil resmi olan alan üzerine tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden Güncelle yazan yere tıklayarak hesabınıza cihazınızdan bir resim ekleyebilir veya daha önce yüklenen bir resminizi profil resmi olarak seçebilirsiniz. Profil resminizin yüksek kalitede olması için yüklenen resmin en az 320px genişliğinde olması gerekmektedir. Ayrıca yüklenen resmin en ve boy oranı eşit seviyede olursa (kare boyutlarında) resim profilinize tam uyum sağlayacaktır.

Facebook hesabınıza geçici bir profil resmi eklemek için;

Haber Kaynağı bölümündeki adınızın yazdığı yere tıklayın ve ardından profil resmi olan alan üzerine tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden Güncelle yazan yere tıklayarak “Fotoğraf yükle veya çerçeve ekle” seçeneğine tıklayın. Ardından “Geçici Yap” seçeneğine tıklayın. Yükleme yapmadan önce mevcut olan profil resminize ne zaman geri dönmek istediğinizi seçin ve kaydedin.

Facebook hesabınıza kapak fotoğrafı eklemek için;

Facebook kapak fotoğrafı profilinizin üzerinde yer alan dikdörtgen biçimindeki büyük fotoğraftır. Profil fotoğrafları gibi kapak fotoğrafınızda herkes tarafından görülebilir. Kapak fotoğrafınızı değiştirmek veya eklemek için sırasıyla; Haber Kaynağı bölümündeki adınızın yazdığı yere tıklayın. Profil resmi üzerinde yer alan kapak fotoğrafının konumlandırıldığı alanda bulunan Kapak fotoğrafı ekle veya güncelle seçeneğine tıklayın. Yükleme veya var olan resimlerden birini kullanacaksanız seç özelliğine tıklayın. Seçimizi yaptıktan sonra kaydet seçeneğini tıklayın. Unutmayın ekleyeceğiniz kapak fotoğrafı en az 720px genişliğinde olmalıdır. Kapak fotoğrafından tam verim almak istiyorsanız ekleyeceğiniz görsel 820px x 312 px ebatlarında olmalıdır.