Gizlilik Politikası (Privacy Policy)

Web sitesi Kullanım Koşulları ve Kurallarımız ile atıfta bulunulan tüm diğer belgelerle birlikte bu Gizlilik Politikası sizden veya sizin hakkınızda topladığımız veya bize sağladığınız her türlü kişisel bilginin profilfotograflari.com alan adına bağlı olarak profilfotograflari.com tarafından işleme alınma esaslarını düzenlemektedir. Kişisel bilgilerinize ilişkin uygulamalarımızı ve bu bilgileri nasıl ele alacağımızı anlamak için lütfen aşağıdaki maddeleri dikkatli bir şekilde okuyun. [https://profilfotograflari.com] üzerinde elektronik olarak veya kağıt üzerinde doldurduğunuz Kayıt Formu (DAF) ile bilgi sağlayarak, Gizlilik Politikasında açıklanan uygulamaları kabul etmiş ve onay vermiş olursunuz. profilfotograflari.com, bilgilerinizi aşağıda açıklanan kurallar çerçevesinde işleme tabi tutmaktadır.

1. SİZDEN TOPLADIĞIMIZ BİLGİLER

Sizin hakkınızda aşağıdaki bilgileri toplayabilir ve işleyebiliriz:

1.1. Bize doğrudan sağladığınız bilgiler. Web sitemizdeki [profilfotograflari.com] (web sitemiz) formları doldurarak veya kayıt formunu yazılı olarak doldurarak veya telefon, e-posta veya başka bir iletişim yöntemi aracılığıyla bizimle iletişime geçerek tarafımıza doğrudan bilgi sağlayabilirsiniz. Bu bilgiler, web sitemize kaydolduğunuzda, bir değerlendirme de bulunduğunuzda, web sitemizden sipariş verdiğinizde, web sitemizdeki tartışma panoları veya sosyal medya uygulamalarını kullandığınızda, yarışma, promosyon veya anketlere katıldığınızda ve web sitemize ilişkin bir sorunu tarafımıza ilettiğinizde sağladığınız bilgileri içermektedir. Tarafımıza sağladığınız bilgiler aşağıdakileri içerebilir:

 • Adınız,
 • Doğum tarihiniz,
 • Adresiniz,
 • Cinsiyet,
 • Doğum Günü,
 • Fatura,
 • E-posta adresiniz,
 • Telefon ve cep telefonu numaranız,
 • Size özel danışman numaranız,
 • TC kimlik numaranız,
 • Vergi kimlik numaranız,
 • 18 yaşından küçükseniz, yasal vasinizin adı ve soyadı.

Bize yukarıda sayılan bilgileri sağlamanızı umuyoruz. Ancak, kişisel olarak tanımlayıcı bilgilerinizi ifşa etmek istememeniz halinde lütfen bu bilgileri vermeyiniz. Yukarıda belirtilen bilgileri bize sağlamamayı tercih etmeniz halinde, bazı durumlarda bizden talep ettiğiniz hizmeti sağlayamayabiliriz.

1.2. Ayrıca Web sitemizi her ziyaret ettiğinizde aşağıdaki bilgileri otomatik olarak toplayabiliriz: Bilgisayarınızdan İnternete bağlanmak için kullanılan İnternet Protokol (IP) adresiniz, oturum açma bilgileriniz, internet tarayıcınızın türü ve versiyonu, saat dilimi ayarlarınız, tarayıcı eklenti türleri ve versiyonları, işletim sistemi ve platformu da dahil olmak üzere teknik bilgiler;

 • Sitemize yönlendiren, sitemiz içinde ve sitemizden çıkışta tıklanan (tarih ve saat içeren) Tekdüzen Kaynak Konumlandırıcı (URL) akışı da dahil olmak üzere ziyaretinize ilişkin bilgiler; incelediğiniz veya aradığınız ürünler; sayfa yanıt süreleri, karşıdan yükleme hataları, belirli sayfaların ziyaret süreleri, sayfa interaksiyon bilgileri (kaydırma, tıklama ve fare üzerinde), ve sayfadan çıkış için kullanılan yöntemler ile müşteri hizmetlerimizi aramak için kullanılan tüm telefon numaraları.

1.3. Diğer kaynaklardan edindiğimiz bilgiler. Yönettiğimiz diğer sitelerden veya sunduğumuz diğer hizmetlerden herhangi birini kullanmanız durumunda sizin hakkınızda bilgi toplayabiliriz. Aynı zamanda birlikte çalıştığımız üçüncü taraflardan da (örneğin, teknik, ödeme ve teslimat hizmetlerinde iş ortaklarımız ve yükleniciler, reklam ağları, analiz sağlayıcılar, arama bilgisi sağlayıcılar, kredi kayıt büroları) sizin hakkınızda bilgi alabiliriz.

2. BİLGİLERİN KULLANIMI

Kişisel bilgilerinizi aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanmaktayız:

 • Uyuşmazlıkların çözümü, ücret tahsilatı ve sorun giderme dahil olmak üzere sizinle yapmış olduğumuz sözleşmeden doğan yükümlülüklerimizi yerine getirmek ve bizden talep ettiğiniz bilgi, ürün ve hizmetleri sağlamak için;
 • Halihazırda satın almış veya hakkında bilgi istemiş olduğunuz ürün ve hizmetlere benzer ürün ve hizmetler hakkında size bilgi sağlamak için;
 • Aramızdaki sözleşme ilişkisinden doğan haklarınız, menfaatleriniz, istihkaklarınız ve diğer koşulları sağlamak için;
 • İşbirliğimizin tabi olduğu vergi yasaları, sosyal güvenlik yasaları, istatistiksel yükümlülükler vs. gibi yürürlükte olan diğer düzenlemelere uyum sağlamak için;
 • Politikalarımız ve kurallarımıza uygunluğunuzu denetlemek ve temin etmek için;
 • İlginizi çekeceğini düşündüğümüz ürün ve hizmetler hakkında bilgi sağlamak veya seçilmiş üçüncü tarafların sağlamasına izin vermek için. Size daha önceki bir satışa veya satış pazarlığına konu olanlara benzer ürün ve hizmetler hakkında yalnızca elektronik iletişim yöntemleriyle (e-posta veya kısa mesaj) bilgi sağlarız ve bunu yalnızca sizin onay vermeniz halinde yaparız. Fikrinizi değiştirmeniz ve bilgilerinizi bu şekilde kullanmamızı veya bilgilerinizi pazarlama amaçlı olarak üçüncü taraflarla paylaşmamızı istememeniz halinde lütfen: Hesabınızda ilgili kutuyu işaretleyiniz veya [profilfotograflari.com] adresine e-posta göndererek veya İletişim Formu aracılığı ile iletişime geçiniz.
 • Sizi hizmetlerimize ilişkin değişikliklerden haberdar etmek için;
 • Web sitemizin içeriğinin siz ve bilgisayarınız için en etkin şekilde sunulmasını sağlamak için;
 • Web sitemizin yönetimi ve sorun giderme, veri analizi, test, araştırma, istatistik ve anket gibi iç işlemler için;
 • Web sitemizin içeriğinin siz ve bilgisayarınız için en etkin şekilde sunulduğundan emin olmak amacıyla web sitemizi geliştirmek için;
 • İstediğiniz zaman sunduğumuz hizmetin interaktif özelliklerini kullanabilmeniz için;
 • Web sitemizin güvenliğini sağlamak için;
 • Size ve diğer kişilere sunduğumuz reklamların etkinliğini anlamak ve ölçmek ve size uygun reklamları iletmek için, bu tüketici memnuniyeti performansı ve benzeri çalışmaları da kapsamaktadır;
 • Sizin veya sitenin diğer kullanıcılarının ilgisini çekebilecek ürün veya hizmetlere ilişkin öneri ve tavsiyelerde bulunmak için;
 • Düzenleyici kurumlar veya diğer yetkili makamların istekleri ve yasal taleplerine yanıt vermek için.

3. BİLGİLERİNİZİN PAYLAŞILMASI

3.1. Kişisel bilgilerinizi satmaz, kiralamaz veya ticari amaçlı olarak ifşa etmeyiz.

3.2. Yukarıda Madde 3’te (Bilgilerin Kullanımı) sıralanan faaliyetlerin ifasında destek sağlamaları için profilfotograflari.com bağlı grup şirketlerine (ana şirket ve bağlı ortaklıklar) kişisel bilgilerinize erişim sağlama ve işleme izni verebiliriz.

3.3. Aşağıda belirtilen seçilmiş üçüncü taraflara kişisel bilgilerinize erişim sağlama ve net olarak tanımlanmış kapsam ve amaç dahilinde bu bilgileri işleme izni verebiliriz:

 • İş ortakları: onlarla veya sizinle imzaladığımız bir sözleşmenin ifası için işbirliği yaptığımız tedarikçiler ve yükleniciler. Bunlardan bazıları: nakliyeciler, kredi tahsilat büroları, faktöring hizmet sağlayıcılar, (ayırma ve paketleme gibi) lojistik hizmet sağlayıcılar, müşteri destek hizmeti sağlayıcılar vs.
 • Size ve diğer kişilere uygun reklamları seçmek ve sunmak için gereken bilgilere ihtiyaç duyan reklamcılar ve reklam ağları. Kişileri tanımlayıcı bilgileri reklamcılarımıza ifşa etmemekle beraber, kullanıcılarımız hakkında yığın veriler sağlayabiliriz (örneğin, onlara reklamlarının belirli bir günde 30 yaş altı 500 erkek kullanıcı tarafından tıklandığı bilgisini verebiliriz). Söz konusu yığın verileri reklamcıların hedef kitlelerine ulaşmasını sağlamak amacıyla da kullanabiliriz (örneğin, belirli bir bölgeden yeni katılan danışmanlar).
 • Web sitemizin geliştirilmesi ve optimizasyonunda bize destek olan analiz ve arama motoru sağlayıcılar.
 • Onay vermeniz halinde size göndereceğimiz pazarlama mesajları veya müşteri memnuniyeti anketleri de dahil olmak üzere toplu e-posta çözümleri sağlayıcıları, toplu e-kısa mesaj çözümleri sağlayıcıları gibi, mesajlarımızı size iletmemizi sağlayan teknik çözüm sağlayıcılar. Kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflarla da paylaşabiliriz:
 • Herhangi bir ticari faaliyet veya varlığı satmamız, satın almamız veya başka bir şekilde devretmemiz halinde kişisel bilgilerinizi söz konusu ticari faaliyet veya varlığın muhtemel satıcı, alıcı veya devralıcısına ifşa edebiliriz.
 • Şirketimizin veya varlıklarının tümünün bir üçüncü tarafça satın alınması halinde, müşterilerin kişisel bilgileri de devrolunan varlıklar arasında yer alacaktır.
 • Yasal bir yükümlülüğe uymak veya politikalarımızı ve/veya kullanım şartlarımızı ve/veya benzeri geçerli sözleşmeleri yürürlüğe koymak veya uygulamak veya haklarımızı, varlıklarımızı veya müşterilerimizin ve diğer kişilerin güvenliğini korumak için kişisel bilgilerinizi ifşa etme veya paylaşma yükümlülüğümüz olması halinde. Bu, dolandırıcılığı önleme ve kredi riskini azalma amacıyla diğer şirketler ve organizasyonlarla bilgi alışverişini de kapsamaktadır.

4. KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ NASIL VE NEREDE SAKLIYORUZ

Bize sağladığınız ve bizim sizin hakkınızda toplamış olduğumuz tüm bilgiler güvenli sunucularda saklanmaktadır. Tüm online ödeme işlemleri SSL teknolojisi kullanılarak şifrelenmekte ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar tarafından işlenmektedir. Online işlemlerde kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi saklamıyoruz.

Sizin hakkınızda topladığımız bilgiler Avrupa Ekonomik Alanı (“AEA”) içinde veya dışındaki bir lokasyona aktarılabilir ve burada saklanabilir. Söz konusu bilgiler AEA dışında bizim için veya tedarikçilerimizden biri için çalışan personel tarafından işlenebilir. Söz konusu personel diğer şeylerin yanı sıra siparişinizin karşılanması, ödeme bilgilerinin işlenmesi, Başarı Planı istihkaklarınızın işlenmesi ve destek hizmetlerinin sağlanmasına ilişkin faaliyette bulunabilir. Kişisel bilgilerinizi vererek bu aktarım, saklama ve işleme süreçlerine izin vermiş olursunuz. Bilgilerinizin güvenli ve bu Gizlilik Politikası ile yürürlükteki yasalara uygun bir şekilde işleme tabi tutulmasını sağlamak için gerekli tüm makul önlemleri almaktayız.

5. HAKLARINIZ

5.1. Bilgiye Erişim, Düzeltme ve Silme: Tutulan kişisel bilgilerinize erişme ve düzeltilmesini veya silinmesini talep etme hakkınız saklıdır. Hesabınıza giriş yaparak kişisel bilgilerinizin çoğunu görebilir, inceleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Uzaktan erişimde denklik sağlamak zor olacağından genel olarak kişisel Bilgilerinizi manüel olarak değiştirmeyiz. Bu yüzden, kişisel bilgilerinizde değişiklik veya hata olması alinde söz konusu bilgileri derhal değiştirmek sizin sorumluluğunuzdadır. profilfotograflari.com Müşteri Hizmetleri’ne talebinizi iletmeniz durumunda, yürürlükteki mevzuata uygun olarak hesabınızı makul olan en kısa sürede kapatırız. Kanunlara uyma, dolandırıcılığı önleme, borç tahsilatı, anlaşmazlıkları çözümleme, soruşturmalara destek olma ve yasaların izin verdiği işlemleri yapma amacıyla kapatılmış hesaplardaki kişisel bilgileri muhafaza ederiz.

6. ÇEREZLER (COOKIES)

Web sitemizde, sizi web sitemizin diğer kullanıcılarından ayırt etmek için çerezler (web sitesi kullanıcılarının bilgisayarına yerleştirilen küçük dosyalar) kullanılabilir. Bu, web sitemizi gezerken size iyi bir deneyim sunmamıza ve sitemizi geliştirmemize olanak verir. Çerezleri, bilgi akışını analiz etmek; hizmetleri, içeriği ve reklamları kişiselleştirmek, reklam etkinliğini ölçmek ve güven ve güvenliği desteklemek için kullanırız.

Bazı çerezler Kişisel Bilgiler içerir – örneğin, giriş yaparken “beni hatırla” tuşuna bastığınızda bir çerez kullanıcı adınızın hatırlanmasını sağlar. Çoğu çerez kullanıcıların kimliğini belirlemek yerine kullanıcıların sistemlere nasıl ulaştığı ve nasıl kullandığını veya kullanıcının yeri gibi daha genel bilgileri toplar.

Yalnızca çerez kullanarak erişilebilecek bazı hizmetler sunarız. Genel olarak çerezler dört farklı işlevi yerine getirmektedir:

6.1. Temel Çerezler

Bazı çerezler sistemin çalışması için gereklidir. Örneğin, bazı çerezler kayıtlı kullanıcıları belirlememize ve tüm sisteme ulaşmalarını sağlamamıza olanak verir. Eğer kayıtlı bir kullanıcı bu çerezleri engellemeyi tercih ederse, Kullanıcı sistemin tüm içeriğine erişim sağlayamayabilir.

6.2. Performans Çerezleri

Bazı çerezler, kullanıcıların sistemi nasıl kullandığını analiz etmek ve sistem performansını izlemek için kullanılabilir. Bu, sunulan içeriği özelleştirerek ve ortaya çıkabilecek sorunları hızlı bir şekilde belirleyip ortadan kaldırarak kaliteli bir deneyim sunmamıza olanak verir. Örneğin, performans çerezleri hangi sayfaların daha popüler olduğunu takip etmek ve bazı sayfalarda neden hata mesajı alındığını belirlemek için kullanılabilir. Bu çerezler ayrıca kullanıcıların Sistemi kullanımına göre ilgi alanlarına giren ürün ve web sitesi hizmetlerini öne çıkarmak için kullanılabilir.

6.3. İşlevsel Çerezler

İşlevsel çerezler bazı kullanıcı tercihlerini hatırlamamıza olanak sağlar.

6.4 Davranış Hedefli Reklam Çerezleri

Kullanıcılar ve ilgi alanları ile ilişkili reklamları Kullanıcılara sunmak için çerezler kullanabiliriz. profilfotograflari.com ayrıca pazar araştırması, gelir takibi, site performansını artırma ve bu şartlar ve koşullar ile telif hakkı politikasına uyumu denetleme amacıyla üçüncü tarafların çerezlerini kullanabilir.

İnternet tarayıcılarının buna izin vermesi halinde Kullanıcılar her zaman çerezleri engelleyebilir; ancak çerezlerin engellenmesi bazı profilfotograflari.com Sistemleri’nin çalışmasını etkileyebilir. Çerezlerin nasıl engellenebileceğine ilişkin detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Şirketlerin çerezleri nasıl kullandığına dair detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

7. GİZLİLİK POLİTİKAMIZDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

İleride Gizlilik Politikamızda yapacağımız her türlü değişiklik web sitemizde yayınlanacak ve gerektiğinde tarafınıza e-posta veya başka bir yöntemle bildirim yapılacaktır. Değişikliklere aynı zamanda kurumumuzdan da erişilebilecektir. Değişiklikler yayın tarihinde yürürlüğe girecektir. Gizlilik Politikamızdaki değişikliğin yayınlanmasını takiben web sitemizi kullanmanız veya bir sipariş vermeniz söz konusu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

8. İLETİŞİM VE ŞİKAYETLER

Gizlilik Politikamıza ilişkin soru, yorum ve taleplerinizi müşteri hizmetlerimize veya bu konuya özel e-posta adresimize iletebilirsiniz: info@profilfotograflari.com

Bu Gizlilik Politikasına uygun davranmadığımızı düşünüyorsanız yukarıda belirtilen adrese e-posta gönderebilir veya müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz. Lütfen Gizlilik Politikasının hangi açılardan ihlal edildiğini düşündüğünüzü olabildiğince detaylı bir şekilde açıklayınız. Şikayetiniz derhal işleme alınacaktır.