World of Warcraft, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve 2004 yılında piyasaya sürülen devasa çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur. Oyun, Warcraft‘ın fantezi evrenindeki Azeroth gezegeninde geçmektedir. Warcraft serisinin bir önceki oyunu olan Warcraft III: The Frozen Throne’daki olaylardan yaklaşık 4 yıl sonra geçmektedir. World of Warcraft ilk olarak 2 Eylül 2001’de Blizzard Entertainment tarafından duyuruldu ve 23 Kasım 2004’te Warcraft serisinin 10. yıldönümü münasebetiyle piyasaya sürüldü.
Oyunun ilk genişleme paketi The Burning Crusade 16 Ocak 2007’de çıktı.Bu genişleme paketi ile Outland oyun dünyasına katıldı.İkinci genişleme olan Wrath of the Lich King 13 Kasım 2008’de yayınlandı. Oyunun üçüncü genişleme paketi Cataclysm duyuruldu. Yeni genişleme paketi 7 Aralık 2010’da piyasaya sürüldü. Bu genişleme paketi ile tanıtılan antik kıtalar Azeroth, Eastern Kingdoms ve Kalimdor’un yok edilmesinin ardından birçok kalıcı değişiklik oldu. 30 Haziran 2011’de World of Warcraft’ın klasik versiyonu The Burning Crusade Expansion Pack’ten içerik içerecek şekilde güncellendi. 21 Ekim 2011’de, oyunun dördüncü genişleme paketi Mists of Pandaria, BlizzCon 2011’de duyuruldu. Ardından, 2014’te oyunun beşinci genişleme paketi Warlords of Dreanor yayınlandı. Altıncı genişleme, Legion, 30 Ağustos 2016’da piyasaya sürüldü.
Oyunun 7. genişleme paketi Battle for Azeroth, 3 Kasım 2017’de duyuruldu ve 14 Ağustos 2018’de dünya çapında piyasaya sürüldü. World of Warcraft’ta, MMORPG türündeki diğer oyunlar gibi, oyuncular bir karakter, oyun dünyasındaki görevleri tamamlama, canavarları öldürerek veya diğer oyuncularla savaşarak deneyim kazanma. Oyun özel bir abonelik gerektiriyor ve diğer birçok MMOPRG oyunu gibi, kullanıcının World of Warcraft oynamak için aylık ödeme yapması veya ön ödemeli kartlar kullanması gerekiyor.

Benzer Resimler

İlgili Aramalar